Opravy dechových nástrojů

Za dobu našeho působení jsme se také stali zavedenou firmou v oblasti servisu a opravy dechových nástrojů. Naše dlouhodobé zkušenosti, kvalitní servisní zázemí a technologické vybavení garantují kvalitní a profesionální péči pronástroj, který si u nás zakoupíte!

U námi prodaných nástrojů provádíme kompletní servis, údržbu, čištění ultrazvukem a opravu většiny dechových nátrubkových nástrojů včetně povrchových úprav lakováním a stříbením, opravy a servis strojivových pasáží, seřizování a výměny převodů cylindrových mechanik. Vzhledem k špičkovému technologickému zázemí jsme schopni sami i výroby potřebných dílů - disponujeme CNC soustružnickou a frézovací technikou.

Opravujeme a servisujeme především  námi vyrobené či prodané nástroje. To znamená přednostně opravujeme nástroje   firem M.Jiracek and sons, následně  Belltone, Melton,  B&S,  Carol Brass   za předpokladu že byli prodány u nás.


Díky dodávkám náhradních dílů od zahraničních i tuzemských dodavatelů a také možnostem vlastní výroby, jsme schopni provádět i nestandardní opravy  nástrojů. Mnohé málo obvyklé díly máme i skladem.  Máme nejlepší vybavení v ČR, výborné kontakty s předními dodavateli dílů, součástí a materiálu. To sebou ale nese i nemalé náklady. 

Sazby Oprav:

Oprava na počkání: příplatek 30%
Oprava o výkendu či státních svátcích: příplatek 100% + cestovné do práce

Garanční prohlídka: 1x ročně po dobu zároční doby je základní prohlídka, namazání a zatažení vůlí udarma. Opravy vzniklé opotřebením a používáním nástroje, včetně spotřebního materiálu  se ale vždy hradí. 

U nástroje M.Jiracek & sons  je základní prohlídka a stanovení závad vždy  zdarma po celou životnost nástroje.  Neznamená to však, že Vám vše budeme opravovat zdarma, ale domluvíme se s Vámi co je nutné provést k zajištění kvalitního fungování nástroje.

 

Garanční prohlídka u námi prodaného nástroje (orientační ceny prací jež nejsou součástí záruk vzniklých oxidací či opotřebením): 

3 ventilový cylindrový nástroj:  1 000 CZK
4 ventilový cylindrový nástroj:  1 500 CZK
Pístový (perinetový) nástroj:  1 000 CZK

V ceně jsou obsaženy: spotřebovaný materiál, oleje, čištění, dorazový materiál

Čištění nástroje ultrazvukem (max. velikost nástroje baskřídlovka):

Trubka - Křídlovka : 1 200 - 1 900 CZK
Lesní roh: 2 000-2 500
baskřídlovka: 2 200 - 3 500

Tuby- čistíme v ultrazvuku jen v demontovaném stavu při GO.

Nástroj po vyčištění ultrazvukem je čistý ale nelesklý ( zbavený oxidací), nikoli leský!!!

 

Zákazníci se nás často ptají na cenu Generálních oprav. V současné chvíli se opravovat  vyplatí jen profesionální nástroje a kvalitně vyrobené nástroje. Musíte si uvědomit, že mnohé díly jsou velmi drahé a je tedy těžké určit přesnou cenu opravy. Orientační ceny generálních oprav:

Trubka - 6-9.000 CZK

Křídlovka: 7-10.000 CZK

Trombon:8-12.000 CZK

Tenor: 12-18.000 CZK

Bariton: 13-20.000 CZK

Jednoduchý lesní roh: 12-18.000 CZK

Dvojitý lesní roh: 17-29.000 CZK

Trojitý lesní roh: 28-55.000 CZK

F tuba- 25-45.000 CZK

Bb Tuba: 25-55.000 CZK

CC Tuba : 32-60.000 CZK

Ve volných kapacitách se můžeme domluvit i na opravě jiných značek: Amati - V.F.Červený, Alexander, Vincent Bach, ... Za dobu kdy tu pro působíme, jsme získali již řadu spokojených zákazníků z oblasti vážné hudby, populární a lidové, z Čech i zahraničí.

Ostatní čínské výrobky můžeme opravovat jen až máme opravené nástroje našich zákazníků, kteří si u nás nástroj zakoupili a udělánu svojí práci.

Oprava Alexander 200

Celková oprava nástroje Alexander 200, včetně přelakování. Oprava byla prováděna pro zákazníka z Řecka. Zakázka byla realizovaná začátkem roku 2013.

Oprava Alexander 103

Oprava profesionálního nástroje stáří cca 30 let, včetně vyrobení nových měničů.  Oprava byla prováděna pro zákazníka z Řecka. Zakázka byla realizovaná v průběhu roku 2011

Oprava tenor Amati

Zakázka realizovaná v termínu Duben-Květen 2012

 

 

- vyrovnání
- nové pakfongové eso
- nutno provést některé záplaty (díry v materiálu)
- lakování

 

 

Oprava Bariton Amati

Oprava Bb Bariton Amati
Zakázka realizovaná v termínu Duben-Květen 2012
- vyrovnání
- nové pakfongové eso
- miniball machanika s dorazy z přírodní pryže
- lakování