zde se nacházíte:
Úvod > Hudebníci

Jiří Hamer

Filharmonie Zlín 1. horna
https://www.filharmonie-zlin.cz/slozeni-orchestru

Narodil se v Ostravě. Nejprve hrál na zobcovou flétnu, trubku a bicí. Od roku 2003 studoval hru na lesní roh na Janáčkově konzervatoři v Ostravě u Libora Richtera. Poté na Akademii múzických umění v Praze u Zdeňka Divokého a Radka Baboráka, velkým přínosem pro něj byly i hodiny u prof. Aloise Čočka. Během studia se účastnil mezinárodních soutěží Žestě Brno a Pražského jara. Od roku 2013 se stal prvním hornistou a zástupcem vedoucího skupiny lesních rohů ve Filharmonii Bohuslava Martinů. Působil také v letech 2016-2019 ve Filharmonii Olomouc.  V magisterském studijním programu proto pokračoval pod vedením Mgr. Karla Doležila na Fakultě umění Ostravské univerzity.
V rámci různých hudebních uskupení koncertoval ve Španělsku, Itálii, Francii, Švýcarsku, Rakousku, Německu, Belgii, Polsku i Slovensku. Zabývá se též hrou na přirozený lesní roh. Jeho hlavním repertoárem je hudba vážná, ať už se jedná o skladby sólové, komorní či orchestrální. Není mu však cizí improvizace, jazz a další nonartificiální hudba.
Koncertoval sólově i v rámci barokních ansáblů v Německu či u příležitosti barokního festivalu v Českém Krumlově. Účastnil se hudebních kurzů Hornclass a Francouzsko – česká akademie Telč. Příležitostně působí v různých tělesech, jakými jsou např. Salonní orchestr Oldřicha Zahuty, Ostravan, ASH DOM Jistebník, Komorní Orchestr Akademie Praha a další.
Pedagogicky působí již od roku 2007. Nejdříve jako učitel ZUŠ Velká Polom, později i v Praze. V současnosti vyučuje především soukromě.