zde se nacházíte:
Úvod > Katalog

Křídlovka, model 182S

Legenda mezi našimi křídlovkami. Patří k absolutní špičce ve své třídě, používá ji řada prvotřídních hráčů českých, moravských a slovenských dechových orchestrů (Moravanka, 1. křídlovka u Vlado Kumpana a další).

Nástroj Křídlovka model 182S se vyrábí výhradně s tenkostěnnými ozvučníky z jednoho kusu, ručně ohýbanými tzv. hand-hammered technologií. Součástí běžného vybavení je dolaďovač na III. snižci a vodní klapka. U tohoto nástroje je navíc použit holandský systém tlakadel s vrchními pery (stejný jako u lesních rohů). Nástroj je standardně vybaven špičkovou mechanikou Miniball. Pro křídlovku 182S je charakteristický lehký ozev s velmi dobře znějícími vysokými polohami a velmi dobrá intonace. Protože se nástroj vyrábí bez věnce a chrániče, dosahujeme u něj velmi nízké hmotnosti, což oceňují hráči zejména během déletrvajícího vystoupení. Budete-li si to přát, rádi vám křídlovku dodáme s okrasným věncem na korpusu nástroje. Držák na notovou lyru je samozřejmou součástí nástroje. Křídlovku dodáváme nejen lakovanou, ale u modelů 182S i v silně stříbřené a leštěné povrchové úpravě (stříbro OGUSSA Austria), za příplatek také v kombinaci se zlaceným hardware. U modelů 182G je možné i celozlacené provedení (zlato OGUSSA Austria). Křídlovka, model 182S-11

Na četná přání jsme se rozhodli vyrobit legendární křídlovku 182S i v mensuře 11,2 mm. V nejvyšším provedení (model 182S-11Z) je možno nástroj vyrobit i s cylindrovým strojivem bez přerušení trubic mezi jednotlivými rotory (bez spojovacích kroužků). Nyní se tato verze křídlovky stala naším standartem.

0,00 Kč

Parametry

Ladění
Bb (440-443 Hz)
Materiál ozvučníku
Ms72/Ms85 z jednoho kusu 0,45mm, ručně ohýbaný a tepaný
Průměr ozvučníku
145 mm
Mensura
11,2 mm (na objednávku je možno 11,7 tak jako bylo u starší verze)
Snižce
Niklová mosaz
Mechanika
Minibal-Gelenkmechanik, holandský systém tlakadel s vnějšími pery, pakfongové strojivo s mimořádnou těsností
Vodní klapky
1x
Povrchová úprava
Přírodní lak 182PR L, stříbro 182PR S
Hmotnost nástroje
1 040 g
Pouzdro
Šité pouzdro "gigbag"
Dolaďovací mechanismus
Dolaďovač na 3. snižci ovládaný palcem (za příplatek možno dolaďovač pro 1. a 3. snižeč ovládaný palcem)