zde se nacházíte:
Úvod > Katalog

Křídlovka, model 182S

Legenda mezi našimi křídlovkami. Patří k absolutní špičce ve své třídě, používá ji řada prvotřídních hráčů českých, moravských a slovenských dechových orchestrů (Moravanka, 1. křídlovka u Vlado Kumpana a další).

Nástroj se vyrábí výhradně s tenkostěnnými ozvučníky z jednoho kusu, ručně ohýbanými tzv. hand-hammered technologií. Součástí běžného vybavení je dolaďovač na III. snižci a vodní klapka. U tohoto nástroje je navíc použit holandský systém tlakadel s vrchními pery (stejný jako u lesních rohů). Nástroj je standardně vybaven špičkovou mechanikou Miniball. Pro křídlovku 182S je charakteristický lehký ozev s velmi dobře znějícími vysokými polohami a velmi dobrá intonace. Protože se nástroj vyrábí bez věnce a chrániče, dosahujeme u něj velmi nízké hmotnosti, což oceňují hráči zejména během déletrvajícího vystoupení. Budete-li si to přát, rádi vám křídlovku dodáme s okrasným věncem na korpusu nástroje. Držák na notovou lyru je samozřejmou součástí nástroje. Křídlovku dodáváme nejen lakovanou, ale u modelů 182S i v silně stříbřené a leštěné povrchové úpravě (stříbro OGUSSA Austria), za příplatek také v kombinaci se zlaceným hardware. U modelů 182G je možné i celozlacené provedení (zlato OGUSSA Austria). Křídlovka, model 182S-11

Na četná přání jsme se rozhodli vyrobit legendární křídlovku 182S i v mensuře 11,2 mm. V nejvyšším provedení (model 182S-11Z) je možno nástroj vyrobit i s cylindrovým strojivem bez přerušení trubic mezi jednotlivými rotory (bez spojovacích kroužků).

56.250,00 Kč

Parametry

Ladění
Bb, 443-440 Hz
Materiál ozvučníku
MS 72, síla těla 0,45mm, talíř 0,55mm
Průměr ozvučníku
145 mm
Mensura
11,7 mm
Snižce
Niklová mosaz
Mechanika
dolaďovač na 3. snížci
Vodní klapky
1x
Povrchová úprava
Přírodní lak 182PR L, stříbro 182PR S
Hmotnost nástroje
1 040 g
Pouzdro
Šité pouzdro "gigbag"