zde se nacházíte:
Úvod > Katalog

Trumpeta, model 136S

Trubka 139S je ručně vyráběný nástroj nejvyšší kategorie pro sólovou profesionální hru, do big bandu i do orchestru vážné hudby. Její krásný tón dává zapomenout na šedou produkci sériových výrobců. Nástroj je přirozeným spojencem hráče – dotváří dokonalost jeho hry a zároveň respektuje jeho jedinečný projev.
Tento model vychází z léty osvědčeného modelu 139, který si dle individuálních požadavků upravil Petr Jandásek (1. křídlovka Vlado Kumpan bandu). Všechny změny, které byly na nástroji provedeny, Petr Jandásek nejdříve mnoho měsíců osobně testoval. Eso nástroje je zkonstruováno tak, aby byl hráč schopen dosáhnout maximální dynamiky s přesně definovaným laděním. Krásný tón trubky snadno pronikne i velkým orchestrem. Ladění zachovává tónovou vyrovnanost a umožňuje snadnou hrou legat i ve vysokých polohách. Strojivo je řešeno dvěma způsoby: používáme buď tradiční celoniklové provedení trubic, konstrukčně shodné s řadou 136, nebo nově řešení J. Meinlschmidt se speciálním patentovaným provedením ventilů.

Nástroj dodáváme v silně stříbřené a leštěné povrchové úpravě (stříbro ÖGUSSA Austria) v kombinaci se zlaceným hardware. V ceně nástroje je luxusní pouzdro.

0,00 Kč

Parametry

Ladění
Bb, 443-440 Hz
Materiál ozvučníku
Mosaz -72%Cu 28%Zn z jednoho kusu ručně vyklepávaný (Zlatá mosaz 85%Zn 15%Zn 136GS)
Průměr ozvučníku
125 mm
Mensura
11,7 mm
Snižce
Niklová mosaz (vnější / vnitřní)
Mechanika
dolaďovač na 1. a 3. snížci ladící cuk na 3. snížci
Vodní klapky
1x (2x)
Povrchová úprava
postříbřený nástroj 136S (136 GS)
Hmotnost nástroje
1 140 g
Pouzdro
Dřevěné luxusní pouzdro
Geometrie ozvučníku
37 - B.Sandner - tenký průběh M.Jiracek ozvučník - střední průběh 43 - B&S - objemější průběh

Hudebníci

Mgr. Stano Dávid

1.trumpeta - DH"Gloria"

Mgr.Zbyněk Bílek

1. křídlovka DH "Moravanka - Jana Slabáka"